انتقام خون حسین(علیه السلام) به دست حضرت مهدی(عجل الله فرجه)

دوشنبه 29 شهریور‌ماه سال 1389 ساعت 06:51 ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم               اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم

از اخبار اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) چنین استفاده می شود که امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) اولاد زاده های قاتلان حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) را که به ظلم و ستم پدران و اجداد خویش راضی هستند و به آن افتخار می کنند و از روی نیت و گفتار و عمل با آن ها شریک باشند خواهد کشت.

اما نسبت به قاتلان آن حضرت دلیل قطعی به ما نرسیده که آن ها را زنده می فرماید و از آن ها انتقام می گیرد. اگرچه در روایات بسیاری که درباره ی رجعت وجود دارد آمده است که خداوند عده ای از کفار را زنده می فرماید تا سلطنت آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) را ببینند و از آن ها انتقام کشیده می شود و ممکن است قاتلان سیدالشهدا علیه السلام هم جزء آن ها باشند.

از جمله روایاتی که به انتقام گرفتن از قاتلین امام حسین(علیه السلام) تصریح دارد روایتی است که از ابوحمزه ی ثمالی نقل می کند که: از امام باقر (علیه السلام) پرسیدم:یابن رسول الله! مگر شما ائمه همه «قائم» نیستید؟ فرمود: بلی. عرض کردم: پس چرا فقط امام زمان (علیه السلام) را «قائم» نامیده اند؟ فرمود:«چون جدم امام حسین (علیه السلام) شهید گردید فرشتگان به درگاه الهی نالیدند و گفتند: پروردگارا! آیا قاتلین بهترین بندگانت و زاده ی اشرف برگزیدگانت را به حال خود وا می گذاری؟ خداوند به آن ها وحی فرستاد که ای فرشتگان من! آرام گیرید به عزت و جلالم سوگند از آن ها انتقام خواهم گرفت هرچند بعد از گذشت زمان ها باشد. آن گاه پروردگار عالم امامان از اولاد سیدالشهدا(علیه السلام) را به آن ها نشان داد و فرشتگان مسرور و شاد گشتند. یکی از آن ها ایستاده بود و نماز می خواند خداوند فرمود:«بذلک القائم انتقم منهم» یعنی به این قائم از آن ها انتقام می گیرم.»

منبع: کتاب ۱۰۰ پرسش و پاسخ پیرامون امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) تالیف آقای علیرضا رجالی تهرانی.


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
وبلاگ-کد تاریخ هجری